demo

Zapraszamy dzieci i dorosłych na lekcje narciarstwa pod patronatem włoskiej szkoły „Galli Fedele Livigno”

O nas

Jesteśmy instruktorkami narciarstwa. Posiadamy pełne kwalifikacje do nauczania. Nasze kompetencje potwierdzone są stopniem instruktora nadanym nam przez Polski Związek Narciarski (Instruktor SITN – PZN). Posiadamy wieloletnie doświadczenie zawodowe w pracy z kursantami w każdej grupie wiekowej. Działamy pod patronatem włoskiej szkoły narciarstwa i snowboardu „Galli Fedele Livigno”. Zapraszamy na polskojęzyczne lekcje dzieci oraz dorosłych na wszystkich poziomach zaawansowania. Prowadzimy lekcje grupowe, a także indywidualne.

Maja i Magda

Maja Obrzut - Instruktor narciarstwa w Livigno

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, kierunku fizjoterapia.

Instruktor narciarstwa SITN PZN, IVSI. Instruktor OWSI PADI.

Ciałem z Warmii, a duszą z południa, która spontanicznie zdradza naturę góralki. Od 7 roku życia rozstaje się z nartami tylko latem, by realizować inne swoje pasje. Od kilku lat zwiedza podwodny świat i zaraża nurkowaniem. Zawsze ciepła i radosna, entuzjastycznie nastawiona do życia i gotowa na nowe wyzwania. Otwarta w nawiązywaniu znajomości i dzieleniu się wrażeniami. Kontakt z ludźmi ładuje jej baterie, a przyroda i natura napędzają jej marzenia. Nauka innych i przekazywanie wiedzy przynoszą jej wielką satysfakcję i radość. W pracy cierpliwa i opanowana. Ma świetny kontakt z najmłodszymi narciarzami.

Po prostu Maja.

Magda Instruktor narciarski w Livigno (Włochy)

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, kierunku Turystyka i Rekreacja.

Instruktor narciarstwa SITN PZN, IVSI.

Jej pasją są podróże i sport, które w pełni realizuje w swojej pracy, zimą jako instruktor narciarstwa, a
latem jako pilot rejsowy na statkach wycieczkowych.
Pochodzi z południa Polski. Na nartach jeździ od najmłodszych lat. Miłością do nart zaraził ją tata.
Teraz swoją wiedzę przekazuje innym.
Uwielbia spędzać czas z kursantami na śniegu. Zima daje jej dobrą energię i pozytywnie nastraja.
Od 6 lat pracuje jako instruktor w znanych ośrodkach narciarskich we Włoszech.

Magda Instruktor narciarski w Livigno (Włochy)
Absolwentka Akademi Wychowania Fizycznego w Krakowie, kierunku Turystyka i Rekreacja.

Instruktor narciarstwa SITN PZN, IVSI. Instruktor Tenisa Ziemnego.

Zimy nie wyobraża sobie bez nart, jak i życia bez ruchu. W wolnych chwilach praktykuje każdy rodzaj aktywności fizycznej. Zawsze znajdzie coś pozytywnego w otaczającym świecie. Czyli w skrócie optymistka 😉 Siłę i inspiracje czerpie z natury i kontaktów z innymi. Pełna pasji i profesjonalizmu instruktorka, nie tylko narciarstwa. Po prostu kocha to co robi. Charakteryzuje ją m.in: uśmiech, cierpliwość i zaangażowanie. Nie potrafi się nudzić. Cieszy się z małych rzeczy. A największym autorytetem są dla niej Dzieci.

Gdzie jesteśmy

 

Uczymy głównie na 2 stokach DOSS 18 i San Rocco 17. W wyższych partiach gór prowadzimy lekcje dla osób zaawansowanych.
Stok DOSS 18 posiada wyciąg talerzykowy i taśmę dla osób początkujących.
Stok San Rocco oferuje wyciąg talerzykowy, krzesełkowy 2-osobowy i taśmę dla początkujących.

Nasze biura:

Na stoki dojezdza bus. Przystanki kolejno nazywaja sie Skilift DOSS 18 i San Rocco Ski Area 17


Link do rozkładu jazdy: http://www.silvestribus.it/en/local-services/

Nasza szkoła narciarska dysponuje zimowym parkiem zabaw „DOSSY FUN PARK” dla dzieci gdzie Twoja pociecha będzie mogła bezpiecznie i radośnie spędzać czas po jeździe na nartach. W parku znajdują się:

 • tor do jazdy na oponkach/ sankach/ poduszkach
 • trampolina
 • huśtawki
 • zabawki do zjeżdżania
 • leżaki i strefa odpoczynku

Koszt korzystania z parku zabaw”Dossy Fun Park”:

 • dzień – 4 euro
 • tydzień – 10 euro. Dorośli, którzy towarzyszą dzieciom we wspólnych zjazdach na oponkach i zabawie – wstęp wolny.

Pociecha może korzystać z parku pod Twoją opieką lub możesz skorzystać z oferty „przedszkola narciarskiego

Strona parku http://www.doss18.com/pages/doss18-skiarea.php

Cennik 2018/19

Terminy

NISKI SEZON

od 02.12.2018 do 15.12.2018

od 13.01.2019 do 26.01.2019

WYSOKI SEZON

od 16.12.2018 do 12.01.2019

od 27.01.2019 do 27.04.2019

Lekcje indywidualne
Każda dodatkowa osoba +10 euro
Efektywny czas godziny lekcyjnej to 50 min

NISKI SEZON

od godziny 8.30 do 10.30
i od 12.30 do 13.30
45 euro

od godziny 10.30 do 12.30
52 euro

od godziny 13.30 do 16.30
42 euro

WYSOKI SEZON

od godziny 8.30 do 10.30
i od 12.30 do 13.30
45 euro

od godziny 10.30 do 12.30
52 euro

od godziny 13.30 do 16.30
42 euro

Lekcje grupowe dla dzieci i dorosłych
(6 dni – od niedzieli do piątku, od godziny 10.30 do 12.30, max. 8 osób w grupie)
Pierwsze spotkanie lekcji grupowych i przedszkola narciarskiego jest w niedzielę o godzinie 10.00 przy  wyciągu taśmowym DOSS 18 (Via Saroch 634)

NISKI SEZON

145 euro

WYSOKI SEZON

155 euro

Przedszkole narciarskie (kindergarden)
1) Narciarstwo od godziny 10.30 do 12.30 – 6 dni – od niedzieli do piątku
2) Przedszkole od godziny 12.30 do 15.30 – 5 dni – od niedzieli do czwartku  (2 godziny – lunch w hotelu Lac Salin i zabawy na śniegu, 1 godzina lekcji narciarskiej)

NISKI SEZON

300 euro

WYSOKI SEZON

300 euro

Galeria

przesuń palcem

FAQ

Czy lekcje trzeba rezerwować?

Ze względu na duże zainteresowanie lekcjami indywidualnymi WARTO REZERWOWAĆ je z tygodniowym wyprzedzeniem poprzez mail lub telefon. Możliwe jest także zapisanie się na lekcje na miejscu w biurach szkoły DOSS 18 i San Rocco.

Lekcji grupowych NIE TRZEBA REZERWOWAĆ: dla wszystkich chętnych są miejsca w grupach. Należy stawić się na pierwsze spotkanie w niedzielę. O godzinie 10.00 odbywa się podział na grupy, wówczas należy być gotowym do jazdy (ubranym w sprzęt, posiadać skipass i voucher opłaty za zajęcia). Ze względu na duży ruch w tym dniu polecamy przyjść na stok około godziny 9.30 aby móc spokojnie uregulować formalności.

Jakie szkolenie daje skuteczniejsze rezultaty: grupowe czy indywidualne?

Zapisując się (lub dziecko) na lekcje indywidualne mamy gwarancję, że będzie z nami jeździła polskojęzyczna instruktorka.

W czasie lekcji indywidualnych uwaga instruktora jest w pełni poświęcona uczestnikowi: może zastosować ćwiczenia doskonale dopasowane do jego poziomu. Szczególnie ma to znaczenie przy osobach rozpoczynających naukę, gdzie uczestnik wymaga nie tylko pracy, ale również oswojenia ze środowiskiem narciarskim. Bezpośredni, aktywny kontakt z instruktorem jest gwarancją szybkiego postęp. Przy szkoleniu grupowym metodyka jest odmienna, co nie wpływa na skuteczność, ale wydłuża czas osiągnięcia postępów.

Czy wybierając lekcje grupowe mam gwarancję, że moje dziecko trafi do grupy z polską instruktorką?
W szkole jesteśmy dwiema Polkami i staramy się zorganizować zajęcia tak, aby polskojęzyczne dzieci jeździły z nami, stanowi to priorytet. Jednak jeśli jest duża różnica w poziomie jazdy na nartach (wyższym lub niższym) rekomendujemy aby dziecko trafiło do instruktora, który prowadzi grupę na odpowiadającym poziomie. Czy możliwa jest wtedy komunikacja? Tak. Instruktorzy w naszej szkole mają wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu międzynarodowych grup. W nauce narciarstwa poza słowami ważną rolę odgrywa pokaz oraz organizacja grupy. Co wyróżnia nasze zajęcia grupowe? Ogromną atrakcją zajęć grupowych są zawody narciarskie organizowane przez naszą szkołę ostatniego dnia (piątek) w trakcie trwania lekcji (10.30-12.30). Tego samego dnia popołudniu o godzinie 17.30 ma miejsce uroczyste zakończenie zawodów i zajęć grupowych – rozdanie dyplomów i medali. Na uroczystość tą zapraszamy do „Marcos Pub”, który znajduje się na przeciwko stoku DOSS 18. Ponadto podczas zajęć grupowych i zawodów zmagania uczestników uwiecznia fotograf. Zdjęcia te można nabyć m.in. podczas oficjalnego zakończenia w „Marcos Pub”.
Od jakiego wieku można zacząć uczyć dziecko jazdy na nartach i z czym to się wiąże?

Wiele zależy od indywidualnych uwarunkowań: budowy, motoryki oraz chęci dziecka. Najmłodsze dzieci to 3-4 latki. Nauka jazdy odbywa się wtedy poprzez zabawę, oswajanie ze sprzętem, środowiskiem, wspólne zjazdy z instruktorem.

Czy jeśli dziecko jest bardzo małe rodzic musi być obecny?

Rodzic nie musi być obecny. Ważne aby dziecko miało spełnione potrzeby fizjologiczne oraz czuło się bezpiecznie. Jako instruktorki mamy duże doświadczenie w prowadzeniu lekcji dla najmłodszych.

Kindergarden - jak wygląda przedszkole narciarskie?

Dzieci są pod naszą opieką od godziny 10.30 do 15.30 (niedziela-czwartek). W godzinach 10.30-12.30 prowadzone są lekcje jazdy na nartach z instruktorem. Następnie od 12.30 do 14.30 dzieci mają czas na lunch i zabawę. Opiekuje się nimi Włoszka (mówiąca po angielsku). Lunch jedzą w hotelu Lac Salin**** obok stoku. Mają do wyboru 3/4 dania i napoje. Następnie bawią się na świeżym powietrzu. Koło stoku DOOS 18 jest park zabaw dla dzieci DOSSY FUN PARK z huśtawkami, trampoliną, torem do zjeżdżania na sankach itp. Jeśli warunki pogodowe są niesprzyjające zabawie na śniegu dzieci zostają na placu zabaw w hotelu. Od godziny 14.30 do 15.30 dzieci uczestniczą w lekcji jazdy na nartach z instruktorem.

Dlaczego warto skorzystać ze szkolenia u nas?

Pracując pod patronatem włoskiej szkoły „Galli Fedele Livigno” dysponujemy doskonałym stokiem szkoleniowym DOSS 18 zawierającym niebieską trasę z wyciągiem taśmowym dla początkujących oraz trasą niebiesko-czerwoną dla średniozaawansowanych i zaawansowanych narciarzy. Ponadto w zależności od potrzeb jesteśmy dostępne dla Państwa na stokach narciarskich w wyższych partiach gór.

Do naszej dyspozycji jest zimowy park zabaw „DOSSY FUN PARK” gdzie dzieci mogą korzystać z toru jazdy na oponach, huśtawek i zabawek. Korzystamy z własnego wieloletniego doświadczenia w nauczaniu narciarstwa oraz metodyki i doświadczenia włoskiej szkoły narciarskiej działającej w Livigno od ponad 20 lat. Dzięki temu osiągamy bardzo dobre efekty pracy w najkrótszym możliwym czasie.

To nasz kolejny sezon w Livigno, możemy więc Państwu pomóc, doradzić oraz polecić atrakcje tego magicznego miejsca.

Depozyt – gdzie zostawić narty?

Biuro DOSS 18 posiada zaplecze, gdzie można zostawić narty i buty. W każdej szafce jest miejsce na 2 pary nart, kijków i grzałki na 2 pary butów.
Cena za szafkę:

 • 1 dzień – 2,5 euro
 • 6 dni – 12 euro
 • każdy kolejny dzień powyżej 6 dni – 2 euro

 

O szkole

Nauka poprzez zabawę!

To jest motto, które zawsze wyróżnia szkołę Galli Fedele Livigno. Znajdziesz w niej doświadczonych instruktorów mówiących w wielu językach - polskim, włoskim, angielskim, niemieckim, duńskim, francuskim, hiszpańskim, rosyjskim i bułgarskim.

Jesteś początkujący, zaawansowany? Jakikolwiek reprezentujesz poziom, szkoła Galli Fedele Livigno jest dla Ciebie najlepszym wyborem, aby nauczyć się różnych technik narciarstwa lub snowboard’u.

Założycielem pierwszej szkoły w Livigno jest niezastąpiony Fedele Galli pochodzący z samego serca Livigno, zaś Marco Bianchi, jako dyrektor, jest odpowiedzialny za organizację zajęć na stoku. Za sprawą Fedele i Marco, którzy też są instruktorami ta     szkoła rozwija się i działa do dziś.

 

MARCO BIANCHI
MARCO BIANCHI
FEDELE GALLI
FEDELE GALLI

Kontakt

Szkoła Narciarstwa Galli Fedele Livigno

Via Saroch 634
23030 Livigno (SO)
Tel.+39 3395377933 (kontakt w języku polskim)
Tel. +39 0342970300,
info@scuolascilivigno.net
https://www.facebook.com/SkiSchoolGalliFedeleLivigno/

Lekcje można zmówić również w biurach szkoły:

 1. Główne miejsce spotkań – dolna stacja wyciągu nr. 18 „DOSS 18”
 2. Przy dolnej stacji wyciągu nr. 17 „San Rocco”
 3. W sklepie „Sport 3000” – obok przystanku autobusowego Carosello